Szkolenie w fabryce Stiebel Eltron

W dniach 2st4-26 września 2018 roku Grupa Zakupowa Energy Group miała okazję uczestniczyć w szkoleniu technicznym przeprowadzonym w Campusie Stiebel Eltron w Holzminden. Podczas szkolenia poszerzyliśmy wiedzę w zakresie tematyki pomp ciepła, rekuperacji, ogrzewaczy, jak i poznaliśmy proces tworzenia produktów od podstaw.

Historia Stiebel Eltron w pigułce:

  • 1924 – Dr Theodor Stiebel skonstruował pierwszą elektryczną grzałkę zanurzeniową 1944 – rozbudowa obiektu w Holzminden o nowe hale produkcyjne w celu zwiększenia możliwości produkcji.
  • 1976 – STIEBEL ELTRON rozpoczyna produkcję oraz rozwój pomp ciepła. Wykonywane są badania nad technologią pomp ciepła jak i praca nad wiodącą na rynku niemieckim pozycją lidera.
  • 1990 – wprowadzenie do oferty klimatyzacji łączącej funkcję chłodzenia, wentylacji, ogrzewania i osuszania pomieszczeń.
  • 1991 – poszerzenie asortymentu o systemy wentylacji z odzyskiem ciepła. Nowocześniejsze urządzenia dbają o zdrowy klimat przestrzeni mieszkalnej, jak i pomagają w utrzymaniu struktury budynku poprzez osuszanie powietrza czy też brak wilgoci – używając przy tym bardzo mało energii elektrycznej.
  • 1999 – pojawienie się w ofercie LWZ 303 łączy wszystkie systemy w jednym integralnym urządzeniu. Łącząc funkcje wentylacji, ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wyposażony we wszystkie ważne komponenty: pompa ciepła, 180-litrowy zasobnik ciepłej wody, krzyżowy przeciwprądowy wymiennik ciepła.
  • 2005 – nadanie marce STIEBEL ELTRON godło „Superbrand” przez niezależne gremium Profesjonalistów. Dzięki czemu STIEBEL ELTRON staje się jedną z najlepszych marek w Niemczech. „Superbrand” jest nagrodą przyznawaną firmom o wysokiej reputacji i wartości marki.
  • 2009 – STIEBEL ELTRON nadal inwestuje w produkcję w Niemczech. Wraz z otwarciem drugiej fabryki pomp ciepła w Holzminden, firma zareagowała na gwałtowny wzrost popytu na pompy ciepła na świecie. Firma zainwestowała około ośmiu milionów euro w nową halę produkcyjną.
  • 2016 – Otwarcie Energy Campus, budynku o imponujących możliwościach szkoleniowych. Obiekt wbudowany został zgodnie z najwyższymi technologiami oraz otrzymał platynową nagrodę DGNB dla budynków energetycznych Plus. Oficjalna otwarcie odbyło się 24 listopada. Rada nadzorcza, zarząd, rodzina właścicieli, minister Stephan Weil oraz 300 gości zostali przywitani hasłem: „Witajcie w przyszłości!”.

Kotłownia Campusu wyposażona jest w najnowocześniejsze rozwiązania takie jak pompy ciepła, centralne wentylacyjne, zbiorniki c.w.u. Na terenie obiektu zamontowane są panele fotowoltaiczne – co przyczynia się do tego, iż obiekt liczący 4000m2 jest budynkiem samowystarczalnym.